Autistické rybičky
| Aďa Zoričíková

Dňa 10.06. 2023 sa žiačky Peťka Pristašová, Sárka Vandasová z III. PSB a Sofia Trošanová z III. PSA triedy zúčastnili akcie Autistické rybičky, ktorú zorganizovalo OZ SPOSA Levoča.

Táto akcia bola určená rodinám, ktoré majú dieťa s autizmom. Dievčatá v rámci dobrovoľníckej činnosti učili deti aj rodičov základy prvej pomoci, boli nápomocné pri rôznych hrách a súťažiach, ktoré boli pripravené pre deti. Organizátori vyslovili veľkú vďaku za pomoc zvlášť aj preto, že sa konala cez víkend a naše žiačky sa ochotne zhostili svojej úlohy za čo im aj touto cestou vyslovujeme vďaku.

Peťka Pristašová cestou na túto akciu poskytla prvú pomoc pánovi, ktorý na prechode pre chodcov pri plnej premávke dostal epileptický záchvat. Peťa využila svoje vedomosti a zručnosti, ktoré má z hodín Prvej pomoci, zo súťaží v prvej pomoci a z praxe a bez zaváhania ich využila. Peti, ĎAKUJEME !

Aďa Zoričáková