Rescue Lesnica 2023
| Anka Takáčová

Dňa 22.9.2023 sme sa zúčastnili záchranárskej súťaže „Rescue Lesnica“ v Ždiari. V rámci 20. ročnej spolupráce našu školu každý rok osloví náš bývalý absolvent a súčasne aj predseda Komory zdravotníckych záchranárov Mgr. F. Majerský, aby sme znázornili/namaskovali rôzne poranenia podľa súťažných zadaní na jednotlivých stanovištiach. My ani na chvíľu neváhame a samozrejme ochotne zapojíme naše žiačky do tejto akcie. Tento rok našu školu reprezentovali Karin Vilková a Michaela Balážová zo IV. PS B a Dominika Baková z II. PS B. Atmosféra na súťaži bola veľmi príjemná, zaujímavá a pre naše študentky aj náučná. Stretli sme tam aj známe tváre, ktoré nás milo prekvapili svojimi vedomosťami pri poskytovaní prvej pomoci. Záchranári nás privítali a spolupracovali pri maskovaní rán. Našou úlohou bolo reálne znázorniť otvorenú zlomeninu predlaktia, zatvorenú zlomeninu stehnovej kosti, tržnú ranu na čele, poranenie stehnovej tepny, popáleniny I., a II. stupňa na tvári, krku a hrudníku, bledosť, uštipnutie hmyzom. Sme veľmi radi , že sme sa mohli podieľať na tejto celoslovenskej akcii a videli sme rôzne zásahy zdravotníckych záchranárov v situáciách, ktoré sa v bežnom živote stávajú častejšie ako si myslíme. Týmto chceme poďakovať aj pani profesorke Takáčovej za skvelú skúsenosť a príjemne prežitý deň.

Maskérky: Karin a Miška z IV. PS B a Dominika z II.PS B