Exkurzia 3.B na Záchrannej službe Poprad
| Katka Zahradníková

Dňa 03.11.2023 bola III.PS.B na exkurzii zameranej na priblíženie práce na oblastnom stredisku záchrannej služby v Poprade, prehĺbenie vedomostí o systéme v SR. Žiakov počas exkurzie sprevádzali MUDr. Slavomír Kalay, vedúci záchranár Mgr. Lukáš Brož a po návrate z výjazdu aj vedúca lekárka MUDr. Marianna Kálayová. Mimochodom pani doktorka je absolventkou Strednej zdravotníckej školy v Poprade. Zaujali ukážky špičkovo vybaveného vozidla dopravnej záchrannej služby, ku ktorej patrila aj ukážka pomôcok a prístrojov na záchranu života a poskytovanie zdravotnej starostlivosti pacientom. Žiaci sa oboznámili s novým spôsobom resuscitácie a to pomocou resuscitačného ramena, ktoré intenzívne pomáha pri záchrane života a uľahčuje záchranárom vykonať iné úkony potrebné pri oživovaní. Dozvedeli sa kam majú ísť študovať, ak by sa chceli vybrať touto profesijnou cestou a približne, čo môžu od tohto zamestnania očakávať. Žiaci mali možnosť počas prednášky sledovať prípravu na výjazd zamestnancov záchrannej služby pri jednotlivých volaniach. Oboznámili sa s fungovaním zdravotnej služby a niektorí aj prejavili záujem o túto prácu v budúcnosti.