3.B v CSS
| Katka Zahradníková

Celá III. PS B mala 20.12.2023 predmet ošetrovateľská starostlivosť v Centre sociálnych služieb na Francisciho ulici. Žiaci dostali zadanie od učiteliek , aby si pripravili aktivity a vhodný program pre klientov CSS. III. PS B dobre pozná klientov centra, keďže tam trávi predmet OŠS. Žiaci vymysleli a pripravili všetky aktivity úplne samé. Seniori sa mohli zabaviť pri kartách alebo pexese, vytvoriť si menovky na darčeky pre blízskych, či vyzdobiť perníčky. Takisto prichystali pohostenie pre klientov vlastnoručne upečené vianočné pečivo. Pre každého klienta a personál žiaci vyrobili vianočné pohľadnice. K programu sa takisto pridal kamarát našich žiakov a zaspieval niekoľko priesní od Karla Duchoňa, či Karla Gotta. Pani učiteľka Andrea Myšičková nacvičila s triedou vystúpenie, ktoré priblížilo sviatok narodenia Pána Ježiša. Pani učiteľka Šablatúrová zabezpečila výborný sponzorský nealkoholický punč. Vyvrcholením programu bolo vystúpenie tanečnej zložky FS Vagonár, ktoré zabezpečila naša skvelá Timka Heržáková, ktorá sama vo folklórnom súbore tancuje. Klienti centra, personál ale i naše pani učiteľky boli prekvapené a nadšené programom a atmosférou podujatia. Sme radi, že sme mohli prispieť k čaru Vianoc klientom a pracovníkom centra. Ďakujeme pani vedúcej sestre Mgr. Zuzane Szuczovej, za spoluprácu a skvelé prijatie.