Exkurzia v Bratislave
| Katka Zahradníková

III.PS B bola 16.1.2024 na výstave Human body, ktorá ponúka jedinečný zážitok z detailného poznávania a fungovanie ľudského organizmu. Je určená pre všetky vekové kategórie, ako edukatívny nástroj nielen na spoznanie anatómie, ale najmä uvedomenie si súvislostí medzi naším životným štýlom, dopadom na náš organizmus a samotný život. Výstavou nás sprevádzal študent lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Mimochodom bratranec našej žiačky Tatiany Hlinkovej. Modely, obrázky ani 3D nevedia poskytnúť neuveriteľný zážitok a informácie, ktoré sme dostali na výstave. Výklad nášho sprievodcu bol pútavý, vysoko profesionálny a zameraný na informácie, ktoré študenti z našej školy vedia využiť. Študenti ostali napríklad prekvapení, že sluchové kostičky sú v skutočnosti úplne miniatúrne. Všetci návštevníci našej skupiny boli nadšení výstavou, dokonca sami požiadali o možnosť napísať príspevok do školského časopisu a súhlas o použitie fotiek na tento účel.