Okresné kolo vo florbale dievčat
| Lenka Litvinová

Aj dievčence zo „ zdravotky“ v Poprade patria medzi tých mladých ľudí, ktorí pohyb milujú. Družstvo dievčat sa s radosťou zúčastnilo v tomto šk. roku Okresného kola vo florbale, ktoré sa odohrávalo 20.2.2024 v priestoroch Strednej športovej školy v Poprade. Dievčatá si viedli veľmi dobre. V skupine porazili Strednú odbornú školu polytechnickú J. A. Baťu zo Svitu 2:0 a hrali výborný a veľmi vyrovnaný zápas proti dievčatám zo športovej školy, s ktorými remizovali 1:1. Výsledné skóre posunulo naše dievčatá do hry o 3.miesto, kde sa stretli s družstvom z Gymnázia Kukučínova. Aj napriek veľkému úsiliu, kedy sa často súper na nás bodovo doťahoval, naše dievčatá napokon skončili na 4.mieste.

Prehra o 1 gól síce zabolela, no dievčatá si zaslúžia veľkú pochvalu, nakoľko predviedli úžasný kolektívny výkon, veľké nadšenie pre hru, nasadenie a v zmysle hesla Športom k zdraviu napĺňali svoje poslanie. Dievčatá, ďakujeme.