USMERNENIE K PRIHLÁŠKE NA PRIJÍMACIE KONANIE 2022
| Stano Čopík

USMERNENIE K PRIHLÁŠKE NA PRIJÍMACIE KONANIE

Prihlášku možno podať:

- elektronicky (zadáva sa v systéme aSc agenda, eŠkola) bez elektronického podpisu občianskym preukazom, alebo

- v listinnej podobe na tlačive 056 MŠVVaŠ SR (od 01. januára 2022 s podpismi oboch zákonných zástupcov).

Prihláška je platná aj s podpisom jedného zákonného zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca, a ak o tejto skutočnosti doručia riaditeľovi školy písomné vyhlásenie.

Povinnými prílohami prihlášky sú:

• potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti na účel schopnosti študovať zvolený študijný odbor (vydáva všeobecný lekár pre deti a dorast)
  • len uchádzač so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami: Správa z diagnostického vyšetrenia vykonaná zariadením poradenstva a prevencie nie staršia ako dva roky
  • len uchádzač, ktorý uvádza v prihláške umiestnenie v predmetovej olympiáde alebo súťaži: kópie diplomov alebo certifikátov, ktoré preukazujú umiestnenie žiaka v predmetovej olympiáde alebo súťaži (nepovinná príloha).