Strieborný Fonendoskop na Štúrovom pere
| Jana Kurucová

V dňoch 21. a 22. 4. 2023 sa vo Zvolene uskutočnilo vyhlásenie celoslovenskej súťaže v tvorbe stredoškolských časopisov Štúrovo pero. Fonendoskop, náš školský časopis, do tejto súťaže posielame pravidelne. Tento rok súťažilo až 51 časopisov, takže konkurencia bola veľká. Študentské časopisy hodnotia profesionálni žurnalisti, Mgr. Patrik Herman, Mgr. Lukáš Diko, PhDr. Pavol Vitko, takže o to viac nás teší každé ocenenie a pochvala. Organizátori podujatia okrem besied o žurnalistike pozvali významných hostí. Veľmi pozitívny ohlas malo vystúpenie ministra školstva vedy, výskumu a športu SR Jána Horeckého. Pán minister veľmi trpezlivo odpovedal na všetky otázky sebavedomých študentov. Dvojdňové podujatie bolo zavŕšené slávnostným vyhodnotením a náš Fonendoskop získal striebornú cenu RTVS. Z úspechu máme obrovskú radosť.